Storage API (7.x-1.7) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Remove
cy: Symud

en: Enable
cy: Galluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Add container
cy: Ychwanegu cynhwysydd

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Create
cy: Creu

en: Active
cy: Gweithredol

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Location
cy: Lleoliad

en: Table
cy: Tabl

en: Optional
cy: Dewisol

en: United Kingdom
cy: Deyrnas Unedig

en: United States
cy: Unol Daleithiau

en: Storage
cy: Storfa

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Already exists
cy: Yn bodoli'n barod
