Storage API (7.x-1.7) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Username
da: Brugernavn

en: Confirm
da: Bekræft

en: Remove
da: Fjern

en: Enable
da: Aktivér

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: See
da: Se

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Container
da: Beholder

en: Add container
da: Tilføj beholder

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Unknown
da: Ukendt

en: Files
da: Filer

en: Create
da: Opret

en: Active
da: Aktiv

en: Host
da: Værtsnavn

en: Location
da: Lokation

en: Directory
da: Mappe

en: Table
da: Tabel

en: here
da: her

en: Class
da: Klasse

en: External
da: Eksterne

en: Optional
da: Valgfrit

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: API key
da: API-nøgle

en: Locality
da: Lokalitet

en: Storage
da: Lagring

en: Classes
da: Klasser

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Suspend
da: Luk

en: Supported
da: Understøttet

en: Calculate
da: Beregn

en: Directory path
da: Mappesti

en: Already exists
da: Eksisterer allerede

en: Filesystem
da: Filsystem

en: File storage
da: Fillagring
