Storage API (7.x-1.7) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: See
kn: ನೋಡಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: External
kn: ಬಾಹ್ಯ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Suspend
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಥಗಿತ

en: Unsupported
kn: ಬೆಂಬಲವಿಲ್ಲದ

en: Filesystem
kn: ಕಡತವ್ಯವಸ್ಥೆ
