Storage API (7.x-1.7) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Access control
uk: Контроль доступу

en: See
uk: Подивитися

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Container
uk: Контейнер

en: Add container
uk: Додати контейнер

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Region
uk: Область

en: Unknown
uk: Невідомо

en: n/a
uk: н/д

en: Files
uk: Файли

en: Create
uk: Створити

en: Active
uk: Активно

en: Database
uk: База даних

en: Host
uk: Хост

en: Location
uk: Місце розташування

en: Directory
uk: Каталог

en: Table
uk: Таблиця

en: here
uk: тут

en: Class
uk: Клас

en: External
uk: Зовнішнє

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Port
uk: Порт

en: API key
uk: Ключ API

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Storage
uk: Сховище

en: Base URL
uk: Базовий URL

en: Classes
uk: Класи

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Service
uk: Служба

en: Suspended
uk: Призупинений

en: Everything
uk: Все

en: Propagate
uk: Розповсюдження

en: Suspend
uk: Призупинити

en: Supported
uk: Підтримувані

en: Unsupported
uk: Непідтримуваний

en: Calculate
uk: Обчислити

en: Directory path
uk: Шлях до каталогу

en: Already exists
uk: Вже існує

en: Filesystem
uk: Файлова система

en: Repair
uk: Виправити

en: Username field is required.
uk: Поле імені користувача є обов'язковим.

en: Rackspace Cloud Files
uk: Rackspace файли в хмаринках

en: Migrating
uk: Перенесення

en: File storage
uk: Сховище файлів
