Storage API (7.x-1.8) - en to be translation catalogue (37 entries)

en: Next
be: Наступны

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Enable
be: Уключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: view
be: глядзець

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Password
be: Пароль

en: Weight
be: Вага

en: Container
be: Кантэйнер

en: Add container
be: Дадаць кантэйнер

en: Name
be: Імя

en: Back
be: Назад

en: Save
be: Захаваць

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Region
be: Рэгіён

en: Unknown
be: Невядомы

en: n/a
be: [няма]

en: Files
be: Файлы

en: Create
be: Стварыць

en: Active
be: Актыўна

en: Database
be: База дадзеных

en: Host
be: Хост

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Table
be: Табліца

en: Optional
be: Неабавязковы

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: Port
be: Порт
