Storage API (7.x-1.8) - en to bo translation catalogue (39 entries)

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Confirm
bo: གཏན་ཁེལ

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Access control
bo: བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: None
bo: མེད།

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Add container
bo: འཇུག་སྣོད་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Name
bo: མིང

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Host
bo: རྩ་འཛུགས་གནས

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: here
bo: འདིར།

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: United Kingdom
bo: དབྱིན་ཇི།

en: United States
bo: ཨ་རི།

en: Port
bo: འཇུག་སྣེ

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Not configured
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་མེད།

en: Already exists
bo: སྔར་གནས་ཡོད་པ།
