Storage API (7.x-1.8) - en to dz translation catalogue (23 entries)

en: Next
dz: ཤུལ་མམ།

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: Username
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་།

en: Confirm
dz: ངེས་དཔྱད་འབད་

en: Access control
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཚད་འཛིན་

en: Yes
dz: ཨིན།

en: No
dz: མེན།

en: view
dz: སྟོན།

en: Edit
dz: ཞུན་དག་འབད་

en: Size
dz: ཚད།

en: Password
dz: ཆོག་ཡིག་

en: Weight
dz: ལྗིད་ཚད།

en: Add container
dz: འཛིན་སྣོད་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Name
dz: མིང་།

en: View
dz: སྟོན་

en: Region
dz: ལུང་ཕྱོགས་

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་

en: Active
dz: ཤུགས་ལྡན།

en: Host
dz: ཧོསཊི།

en: Location
dz: གནས་ཁོངས།

en: Table
dz: ཐིག་ཁྲམ།

en: Optional
dz: གདམ་ཁ་ཅན།
