Storage API (7.x-1.8) - en to ka translation catalogue (34 entries)

en: Next
ka: შემდეგი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Access control
ka: წვდომის კონტროლი

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: view
ka: ნახვა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Size
ka: ზომა

en: None
ka: არცერთი

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Add container
ka: კონტეინერის დამატება

en: Name
ka: სახელი

en: Add
ka: დამატება

en: Region
ka: რეგიონი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Files
ka: ფაილები

en: Create
ka: შექმნა

en: Active
ka: აქტიური

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Directory
ka: დირექტორია

en: Table
ka: ცხრილი

en: External
ka: გარე

en: United Kingdom
ka: გაერთიანებული სამეფო

en: United States
ka: შეერთებული შტატები

en: Port
ka: პორტი
