Storage API (7.x-1.8) - en to mk translation catalogue (6 entries)

en: Confirm
mk: Потврда

en: Remove
mk: Одстрани

en: Access control
mk: Контрола на пристап

en: Add
mk: Додај

en: Active
mk: Активно

en: Location
mk: Локација
