Storage API (7.x-1.8) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Remove
oc: Levar

en: Enable
oc: Activar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: None
oc: Pas cap

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Add container
oc: Apondre un contenidor

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Unknown
oc: Desconegut

en: n/a
oc: n/d

en: Files
oc: Fichièrs

en: Create
oc: Crear

en: Active
oc: Actiu

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Host
oc: Òste

en: Location
oc: Emplaçament

en: Table
oc: Tablèu

en: here
oc: aicí

en: External
oc: Extèrne

en: Optional
oc: Facultatiu

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Port
oc: Pòrt

en: API key
oc: Clau API

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Already exists
oc: Existís ja
