Storage API (7.x-1.8) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Remove
id: Hapus

en: Enable
id: Aktifkan

en: Access control
id: Kendali akses

en: See
id: Lihat

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Container
id: Kontainer

en: Add container
id: Tambah kontainer

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Region
id: Wilayah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: n/a
id: t/t

en: Files
id: Berkas

en: Create
id: Buat

en: Active
id: Aktif

en: Location
id: Lokasi

en: Directory
id: Direktori

en: Table
id: Tabel

en: here
id: di sini

en: Class
id: Kelas

en: External
id: Eksternal

en: Optional
id: Pilihan

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: API key
id: Kunci API

en: Locality
id: Lokalitas

en: Base URL
id: URL dasar

en: Already exists
id: Sudah ada

en: Username field is required.
id: Bidang nama pengguna diperlukan.

en: File storage
id: Penyimpanan berkas
