Storage API (7.x-1.4) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Access control
ur: رسائی کا اختیار

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Container
ur: کنٹینر

en: Add container
ur: کنٹینر شامل کریں

en: Name
ur: نام

en: Back
ur: واپس

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Region
ur: علاقہ

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Active
ur: فعال

en: Optional
ur: اختیاری
