Storefront (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: up
el: επάνω

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: User login
el: Είσοδος

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη
