Storefront (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Markup
nl: Opmaak

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Home page
nl: Voorpagina

en: Search
nl: Zoeken

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: up
nl: omhoog

en: Go to parent page
nl: Naar de bovenliggende pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Navigation
nl: Navigatie

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Request new password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen

en: Unit
nl: Eenheid

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: You are here
nl: U bent hier

en: Header Top
nl: Bovenkant kop

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Main Content
nl: Hoofdinhoud

en: Frontpage
nl: Voorpagina

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Secondary
nl: Secundair

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Max width
nl: Maximale breedte

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Menu Bar
nl: Menubalk

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Tertiary
nl: Tertiaire

en: Secondary navigation
nl: Secundair menu

en: Breadcrumb Settings
nl: Kruimelpad-instellingen
