Storefront (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Home page
pl: Strona domowa

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Request new password
pl: Prześlij nowe hasło

en: Unit
pl: Jednostka

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Read More
pl: Czytaj więcej

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: Page width
pl: Szerokość strony

en: Footer Text
pl: Tekst stopki

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main Content
pl: Główna treść

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: Content Background
pl: Tło zawartości

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Secondary navigation
pl: Drugorzędna nawigacja

en: Set a max width
pl: Ustaw maksymalną szerokość

en: Use CSS
pl: Używaj CSS
