Storefront (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Home page
ro: Acasă

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: up
ro: sus

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Navigation
ro: Navigator

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Highlighted
ro: Evidențiat
