Storefront (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Home page
da: Forside

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Separator
da: Skilletegn

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: User login
da: Log ind

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Unit
da: Enhed

en: Create new account
da: Opret konto

en: Jump Menu
da: Jump-menu

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: You are here
da: Du er her

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Frontpage
da: Forside

en: Toolbar
da: Værktøjsbjælke

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Secondary
da: Sekundær

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Grid Settings
da: Indstillinger for grid

en: Mobile Menu
da: Mobilmenu
