Storefront (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Markup
hi: मार्कअप

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Home page
hi: मुख पृष्ठ

en: Links
hi: लिंक

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Frontpage
hi: मुखपृष्ठ

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
