Storefront (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Yes
it: Sì

en: Links
it: Collegamenti

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Separator
it: Separatore

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: User login
it: Accesso utente

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Unit
it: Unità

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Frontpage
it: Pagina iniziale

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: Main menu
it: Menu principale

en: Secondary
it: Secondario

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
