Storefront (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Home page
pt: A página inicial

en: Links
pt: Ligações

en: Search
pt: Pesquisar

en: logo
pt: logótipo

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: up
pt: subir

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Separator
pt: Separador

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Navigation
pt: Navegação

en: User login
pt: Iniciar sessão de utilizador

en: Request new password
pt: Pedir nova senha

en: Unit
pt: Unidade

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Read More
pt: Leia Mais

en: Show breadcrumbs
pt: Mostrar breadcrumbs

en: Jump Menu
pt: Salto de Menu

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Está aqui

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Header Text
pt: Texto do cabeçalho

en: Frontpage
pt: Página inicial

en: Toolbar
pt: Barra de Ferramentas

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Secondary
pt: Secundário

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Submetido por !username em !datetime

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Secondary navigation
pt: Navegação secundaria
