Storefront (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Markup
tr: Biçim

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Home page
tr: Anasayfa

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Separator
tr: Ayraç

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Unit
tr: Birim

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Footer Text
tr: Altbilgi Metni

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Header Text
tr: Başlık Metni

en: Main Content
tr: Ana İçerik

en: Frontpage
tr: Ana sayfa

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Secondary
tr: İkincil

en: Text only. Dont forget to include spaces.
tr: Sadece metin. Boşlukları koymayı unutmayın.

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Aside
tr: Hariç

en: Tertiary
tr: Üçüncül
