Storefront (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Markup
ja: マークアップ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Home page
ja: ホームページ

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: logo
ja: ロゴ

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Separator
ja: セパレーター

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Request new password
ja: パスワードの再発行

en: Unit
ja: 単位

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Jump Menu
ja: ジャンプメニュー

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: You are here
ja: 現在地

en: Page width
ja: ページ幅

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Header Text
ja: ヘッダーテキスト

en: Continue Shopping
ja: 買い物を続ける

en: Frontpage
ja: フロントページ

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Choose sidebar layout
ja: サイドバーのレイアウトを選択

en: Set sidebar widths
ja: サイドバーの幅の設定

en: Set the page width
ja: ページの幅

en: Tablet
ja: タブレット
