Storefront (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Markup
pt: Marcação

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Home page
pt: Página inicial

en: Search
pt: Buscar

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: up
pt: acima

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Separator
pt: Separador

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Navigation
pt: Navegação

en: User login
pt: Login do usuário

en: Request new password
pt: Recuperar senha

en: Unit
pt: Unidade

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: Proceed to Checkout
pt: Ir para a verificação

en: Jump Menu
pt: Menu Expresso

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Frontpage
pt: Página Inicial

en: Toolbar
pt: Barra de ferramentas

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Secondary
pt: Secundário

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: Menu Bar
pt: Barra de Menu

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Breadcrumb Settings
pt: Confgurações da trilha de navegação
