Storefront (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Markup
fa: نشانه گذاری

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Links
fa: پیوندها

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Separator
fa: جداکننده

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Read More
fa: ادامه...

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
