Storefront (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Markup
hu: Jelölő

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Home page
hu: Címlap

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: logo
hu: logó

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: up
hu: fel

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Help
hu: Súgó

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Navigation
hu: Navigáció

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

en: Unit
hu: Egység

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Read More
hu: Bővebben

en: Proceed to Checkout
hu: Tovább a Pénztárhoz

en: Jump Menu
hu: Ugró Menü

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Page width
hu: Oldalszélesség

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Main Content
hu: Tartalom

en: Continue Shopping
hu: Vásárlás folytatása

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Body Background
hu: Szövegtörzs háttere

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Max width
hu: Megengedett szélesség

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Menu Bar
hu: Menüsor

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Tertiary
hu: Harmadlagos

en: Secondary navigation
hu: Másodlagos navigáció

en: Breadcrumb Settings
hu: Morzsa beállítások

en: Set the page width
hu: Oldalszélesség beállítása

en: Smartphone
hu: Okostelefon
