StoryChief (7.x-1.6) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Image
de: Bild

en: Category
de: Kategorie

en: Update
de: Aktualisieren

en: Node type
de: Inhaltstyp

en: Cover image
de: Cover-Bild

en: Node settings
de: Beitragseinstellungen

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: Connect
de: Verbinden

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: Long text and summary
de: Langer Text und Zusammenfassung

en: Term reference
de: Referenz auf Taxonomy-Begriffe
