StoryChief (7.x-2.13) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Update
pt: Atualizar

en: Node type
pt: Tipo de node

en: Node settings
pt: Configurações do Node

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Connect
pt: Conectar

en: Field mapping
pt: Mapeamento de campo

en: Long text and summary
pt: Texto longo e sumário

en: Term reference
pt: Referência de termo
