String Overrides (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: File
da: Fil

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Your changes have been saved.
da: Ændringer gemt.

en: Replacement
da: Erstatning

en: English
da: Engelsk

en: Examples
da: Eksempler

en: Overrides
da: Erstatninger

en: Context
da: Kontekst

en: Add row
da: Tilføj række

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
da: Hvis der ikke er nok felter, kan du klikke her for at tilføje flere valgmuligheder.

en: Remove disabled strings
da: Fjern deaktiverede strenge.

en: Attach your *.po file here to import the string overrides.
da: Vedhæft din *.po fil her for at importere teksterstatninger.

en: Which language to import the overrides to.
da: Sproget som erstatningerne importeres til.

en: The overrides have been imported.
da: Erstatninger importeret.

en: A file to import is required.
da: En importfil er påkrævet.

en: The language you would like to export.
da: Sproget som du ænsker at eksportere.

en: The <strong>String Overrides</strong> module provides a quick and easy way of replacing text.
da: String Overrides gør det nemt og hurtigt at erstatte tekst.

en: Upload a *.po file here to import a collection of strings.
da: Upload en *.po fil for at importere en samling af strenge.

en: The following is a generated *.po file. You can use this feature to backup the current String Overrides.
da: Det følgende er en genereret *.po fil. Du kan bruge denne funktion til at tage backup af dine aktuelle teksterstatninger.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text.
da: Gør det nemt og hurtigt at erstatte tekst.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text in @lang.
da: Gør det nemt og hurtigt at erstatte tekst på @lang.

en: String overrides
da: Teksterstatninger

en: Provides a quick and easy way of replacing text on the site.
da: Gør det nemt og hurtigt at erstatte tekst på sitet.

en: Import a set of overrides from a *.po file.
da: Importér en samling af erstatninger fra en *.po fil.

en: Provides a quick and easy way of replacing text.
da: En nem og hurtig metode til at erstatte tekst.
