String Overrides (7.x-1.8) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Ativado

en: File
pt: Ficheiro

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram guardadas.

en: English
pt: Inglês

en: Examples
pt: Exemplos

en: Overrides
pt: Substituições

en: Context
pt: Contexto

en: Add row
pt: Adicionar linha

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
pt: Se o número de campos acima não for suficiente, active esta caixa de selecção e clique no botão Pré-visualização abaixo para obter mais campos.

en: Remove disabled strings
pt: Remover strings desativadas

en: Which language to import the overrides to.
pt: Para qual idioma importar as substituições.

en: The overrides have been imported.
pt: As substituições foram importadas.

en: The language you would like to export.
pt: O idioma que você deseja exportar.

en: String overrides
pt: Substituições de string

en: String Overrides
pt: Substituições de string

en: Provides a quick and easy way of replacing text.
pt: Fornece uma maneira rápida e fácil de substituir texto.
