String Overrides (7.x-1.9) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Your changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Replacement
uk: Заміна

en: Original
uk: Оригінал

en: English
uk: Англійська

en: Examples
uk: Приклади

en: Overrides
uk: Перевизначити

en: Context
uk: Контекст

en: Add row
uk: Додати рядок

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
uk: Якщо кількість наведених вище полів не достатньо, те клацніть тут, щоб збільшити кількість варіантів.

en: String overrides
uk: Підміна Рядків

en: Provides a quick and easy way of replacing text on the site.
uk: Надає швидкий і легкий доступ до підміни тексту на сайті

en: The disabled strings have been removed.
uk: Вимкнені рядки були вилучені.

en: The original source text to be replaced.
uk: Оригінальний вихідний текст, що буде замінений.

en: The text to replace the original source text.
uk: Текст для заміни оригінального вихідного тексту.
