String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Language
cy: Iaith

en: Reset
cy: Ailosod

en: edit
cy: golygu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: String
cy: Llinyn

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Context
cy: Cyd-destun

en: Original text
cy: Testun gwreiddiol

en: Edit string
cy: Golygu llinyn

en: Delete string
cy: Dileu llinyn

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu llinyn "%source"?

en: String contains
cy: Llinyn yn cynnwys

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cy: Cadw'n wag i ddangos holl linynau. Mae'r chwiliad yn achos sensitif.

en: Search in
cy: Chwilio yn

en: String not found.
cy: Llinyn heb ei ddarganfod.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cy: Mae'r llinyn sydd wedi ei gyflwyno yn cynnwys HTML wedi ei wahardd: %string.

en: The string has been saved.
cy: Mae'r llinyn wedi ei gadw.

en: The string has been removed.
cy: Mae'r llinyn wedi ei symud.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
cy: Cyfieithu rhyngwyneb gosod a thestun arall yn ddewisol.
