String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Reset
da: Gendan

en: edit
da: redigér

en: String
da: Tekst

en: Languages
da: Sprog

en: Context
da: Kontekst

en: String overrides
da: Teksterstatninger

en: Original text
da: Oprindelig tekst

en: Edit string
da: Redigér tekststreng

en: Delete string
da: Slet tekststreng

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
da: Er du sikker på at du vil slette teksten "%source"?

en: String contains
da: Tekststreng indeholder

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
da: Lad feltet stå tomt for at vise alle tekster. Der skelnes mellem store og små bogstaver.

en: Search in
da: Søg i

en: String not found.
da: Tekststreng ikke fundet.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
da: Den indsendte tekststreng indeholder ugyldig HTML: %string

en: The string has been saved.
da: Tekst gemt.

en: The string has been removed.
da: Tekst fjernet.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
da: Oversæt den indbyggede grænseflade og anden tekst.

en: No strings available.
da: Ingen tilgængelige tekststrenge.
