String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (24 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Language
hr: Jezik

en: Reset
hr: Poništi

en: edit
hr: uredi

en: Filter
hr: Pročisti

en: String
hr: Struna

en: Languages
hr: Jezici

en: Context
hr: Kontekst

en: Original text
hr: Izvorni tekst

en: Edit string
hr: Uredi strunu

en: Delete string
hr: Ukloni strunu

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
hr: Želite li zbilja ukloniti strunu "%source"?

en: String contains
hr: Struna sadrži

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hr: Ostavite praznim za prikaz svih struna. Pretraga razlikuje velika i mala slova.

en: Search in
hr: Traži u

en: String not found.
hr: Struna nije pronađena.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hr: Dodana struna sadrži nedopušteni HTML: %string

en: The string has been saved.
hr: Struna je spremljena.

en: The string has been removed.
hr: Struna je uklonjena.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
hr: Prevođenje ugrađenog sučelja i proizvoljno drugog teksta.

en: No strings available.
hr: Nema dostupnih struna.
