String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Reset
pt: Redefinir

en: edit
pt: editar

en: Filter
pt: Filtrar

en: Languages
pt: Idiomas

en: Context
pt: Contexto

en: Original text
pt: Texto original

en: Edit string
pt: Editar string

en: Delete string
pt: Apagar expressão

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
pt: Você tem certeza que deseja apagar a expressão "%source"?

en: String contains
pt: Texto contém

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pt: Deixe em branco para mostrar todas as strings. A pesquisa diferencia letras maíuculas e minúsculas.

en: Search in
pt: Procurar em

en: String not found.
pt: A expressão não foi encontrada.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pt: A string enviada contém HTML não permitido: %string

en: The string has been saved.
pt: A expressão foi salva.

en: The string has been removed.
pt: A expressão foi apagada.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
pt: Traduzir a interface de usuário do Drupal e, opcionalmente, outros textos.

en: No strings available.
pt: Não há strings disponíveis.
