String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Reset
ru: Сбросить

en: edit
ru: изменить

en: Filter
ru: Фильтр

en: String
ru: Строка

en: Languages
ru: Языки

en: Context
ru: Контекст

en: String overrides
ru: Переопределение строк

en: Original text
ru: Исходный текст

en: Edit string
ru: Редактировать строку

en: Delete string
ru: Удалить строку

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ru: Вы действительно хотите удалить строку "%source"?

en: String contains
ru: Строка содержит

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ru: Чтобы найти все строки, оставьте поле пустым. Поиск чувствителен к регистру.

en: Search in
ru: Поиск в

en: String not found.
ru: Строка не найдена.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ru: Отправленная строка содержит запрещённый HTML: %string

en: The string has been saved.
ru: Строка была успешно сохранена.

en: The string has been removed.
ru: Строка была удалена.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
ru: Настройка перевода пользовательского интерфейса и других текстов.

en: No strings available.
ru: Нет доступных строк.
