String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: edit
th: แก้ไข

en: String
th: ข้อความ

en: Context
th: บริบท

en: Original text
th: ข้อความเดิม

en: Edit string
th: แก้ไขข้อความ

en: Delete string
th: ลบข้อความ

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
th: ต้องการลบข้อความ "%source" หรือไม่

en: String contains
th: ข้อความประกอบด้วย

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
th: ปล่อยว่างไว้เพื่อแสดงข้อความทั้งหมด คำค้นหาสนใจความแตกต่างของตัวอักษรเล็ก-ใหญ่

en: Search in
th: ค้นหาใน

en: String not found.
th: ไม่พบข้อความ

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
th: ข้อความที่ส่งมา มีคำสั่ง HTML ที่ห้ามใช้: %string

en: The string has been saved.
th: ข้อความถูกบันทึกแล้ว

en: The string has been removed.
th: ข้อความถูกลบแล้ว

en: Translate the built in interface and optionally other text.
th: แปลหน้าจอติดต่อผู้ใช้ที่มากับระบบ และข้อความอื่นๆเพิ่มเติม

en: No strings available.
th: ไม่มีข้อความ
