String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: edit
tr: düzenle

en: Filter
tr: Süzgeç

en: String
tr: Dize

en: Languages
tr: Diller

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Original text
tr: Özgün metin

en: Edit string
tr: Yazı düzenle

en: Delete string
tr: Yazı sil

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
tr: "%source" yazısını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: String contains
tr: Dize şunu içersin

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
tr: Tüm dizeleri görüntülemek için boş bırakın. Arama büyük-küçük harf duyarlıdır.

en: Search in
tr: Şunlarda ara

en: String not found.
tr: Dize bulunamadı.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
tr: Gönderilen metin izin verilmeyen HTML içeriyor: %string

en: The string has been saved.
tr: Dize kaydedildi.

en: The string has been removed.
tr: Dize silindi.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
tr: Tümleşik arayüzü ve isteğe bağlı olarak diğer metinleri çevirin.

en: No strings available.
tr: Dizeler mevcut değil.
