String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta3) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Language
de: Sprache

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: edit
de: Bearbeiten

en: String
de: Zeichenkette

en: Languages
de: Sprachen

en: Context
de: Kontext

en: Original text
de: Originaltext

en: Edit string
de: Zeichenkette bearbeiten

en: Delete string
de: Zeichenkette löschen

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
de: Möchten Sie die Zeichenkette „%source“ wirklich löschen?

en: String contains
de: Zeichenkette enthält

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
de: Leer lassen, um alle Zeichenketten anzuzeigen. Die Suche berücksichtigt Groß- und Kleinschreibung.

en: Search in
de: Suchen in

en: String not found.
de: Zeichenkette nicht gefunden.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
de: Die übermittelte Zeichenkette enthält unerlaubtes HTML: %string

en: The string has been saved.
de: Die Zeichenkette wurde gespeichert.

en: The string has been removed.
de: Die Zeichenkette wurde entfernt.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
de: Die Oberfläche und optional weiteren Text übersetzen.

en: No strings available.
de: Keine Zeichenketten verfügbar.
