String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: edit
fa: ویرایش

en: Filter
fa: فیلتر

en: String
fa: رشته

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Context
fa: زمینه

en: Original text
fa: متن اصلی

en: Edit string
fa: ویرایش رشته

en: Delete string
fa: حذف رشته

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
fa: آیا از حذف رشته "%source" اطمینان دارید؟

en: String contains
fa: رشته شامل

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
fa: برای نمایش تمام عبارات، اینجا را خالی بگذارید. جستجو به کوچکی و بزرگی حروف حساس است.

en: Search in
fa: جستجو در

en: String not found.
fa: رشته یافت نشد.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
fa: عبارت ارسال شده شامل HTML غیرمجاز است: %string

en: The string has been saved.
fa: رشته ذخیره شد.

en: The string has been removed.
fa: رشته حذف شد.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
fa: رشته‌های واسط ساختاری و یا سایر متون را ترجمه کنید.

en: No strings available.
fa: هیچ رشته‌ای موجود نیست.
