String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Filter
id: Saring

en: String
id: Untai

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Context
id: Kontek

en: Original text
id: Teks asli

en: Edit string
id: Edit kata

en: Delete string
id: Hapus kata

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
id: Anda yakin ingin menghapus string "%source"?

en: String contains
id: String berisi

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
id: Biarkan kosong untuk menunjukkan semua untai. Pencariannya peka huruf besar/kecil.

en: Search in
id: Cari di

en: String not found.
id: String tidak ditemukan.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
id: Terkirim HTML yang tidak dibolehkan: %string

en: The string has been saved.
id: String sudah disimpan.

en: The string has been removed.
id: String sudah dihapus.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
id: Menerjemahkan teks antarmuka bawaan dan teks lain yang ada.

en: No strings available.
id: Tidak ada string yang tersedia.
