String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Filter
it: Filtra

en: String
it: Testo

en: Languages
it: Lingue

en: Context
it: Contesto

en: Original text
it: Testo originale

en: Edit string
it: Modifica testo

en: Delete string
it: Elimina stringa

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
it: Si vuole davvero eliminare il testo "%source"?

en: String contains
it: Il testo contiene

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
it: Lascia vuoto per mostrare tutte le stringhe. La ricerca distingue maiuscole e minuscole.

en: Search in
it: Cerca in

en: String not found.
it: Testo non trovato.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
it: Il testo inserito contiene codice HTML non consentito: %string

en: The string has been saved.
it: Il testo è stato salvato.

en: The string has been removed.
it: Il testo è stato rimosso.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
it: Traduci l'interfaccia integrata ed opzionalmente altri testi.

en: No strings available.
it: Nessun testo disponibile.
