String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta3) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Language
ur: زبان

en: edit
ur: ترمیم

en: Filter
ur: فلٹر

en: String
ur: سطر

en: Languages
ur: زبانیں

en: Original text
ur: اصل متن

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ur: کیا آپ واقعی سطر "%source" کو ختم کرنا چاہتے ہیں

en: String contains
ur: سطر میں شامل ہے

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ur: تمام سطور کو ظاہر کرنے کے لیے خالی چھوڑ دیں۔ تلاش میں بڑے اور چھوٹے حروف کا خیال رکھیں۔

en: Search in
ur: تلاش فی

en: String not found.
ur: سطر نہیں ملی۔

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ur: جمع کرائی گی سطر میں ممنوعہ HTML پاے گئے: %string

en: The string has been saved.
ur: سطر کو محفوظ کر دیا گیا ہے۔

en: The string has been removed.
ur: سطر کو حذف کر دیا گیا ہے۔
