String Overrides Advanced (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: edit
fr: modifier

en: Filter
fr: Filtrer

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Context
fr: Contexte

en: Original text
fr: Texte original

en: Edit string
fr: Modifier le terme

en: Delete string
fr: Supprimer le terme

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
fr: Voulez-vous vraiment supprimer la chaîne « %source » ?

en: String contains
fr: La chaîne contient

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
fr: Laisser vide pour afficher tous les termes. La recherche est sensible à la casse.

en: Search in
fr: Rechercher dans

en: String not found.
fr: Terme non trouvé.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
fr: La chaîne soumise contient des balises HTML invalides : %string

en: The string has been saved.
fr: Le terme a été enregistré.

en: The string has been removed.
fr: La chaîne a été supprimée.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
fr: Traduire l'interface utilisateur ainsi que potentiellement d'autres textes.

en: No strings available.
fr: Aucune chaîne disponible.
