String Overrides Advanced (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Reset
ja: リセット

en: edit
ja: 編集

en: Filter
ja: フィルター

en: String
ja: 文字列

en: Context
ja: コンテキスト

en: Original text
ja: オリジナルのテキスト

en: Edit string
ja: 文字列の編集

en: Delete string
ja: 文字列の削除

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ja: 本当に、文字列 "%source" を削除してもよろしいですか？

en: String contains
ja: 含まれる文字列

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ja: 検索したい文字列を入力してください。 大文字と小文字は区別されますので注意してください。 空欄のまま検索すると、すべての文字列を表示します。

en: Search in
ja: 検索範囲

en: String not found.
ja: 文字列が見つかりませんでした。

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ja: 送信された文字列に許可されていないHTMLが含まれています: %string

en: The string has been saved.
ja: 文字列が保存されました。

en: The string has been removed.
ja: 文字列が削除されました。

en: Translate the built in interface and optionally other text.
ja: 内蔵インターフェースやオプションの他のテキストを翻訳します。

en: No strings available.
ja: 文字列がありません。
