String Overrides Advanced (7.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Reset
ro: Resetează

en: edit
ro: modifică

en: Filter
ro: Filtru

en: String
ro: Șir text

en: Original text
ro: Text original

en: Edit string
ro: Modifică şirul text

en: Delete string
ro: Şterge şirul text

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi şirul de caractere "%source"?

en: String contains
ro: Șirul de caractere conține

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ro: Lăsați necompletat pentru a afișa toate șirurile de caractere. Căutarea ține cont de majuscule și minuscule.

en: Search in
ro: Căutați în

en: String not found.
ro: Nu am găsit şirul text.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ro: Textul trimis conține HTML interzis %string

en: The string has been saved.
ro: Şirul text a fost salvat.

en: The string has been removed.
ro: Şirul text a fost şters.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
ro: Traduceți interfața și opțional alte texte.

en: No strings available.
ro: Nu sunt şiruri disponibile.
