String Overrides Advanced (7.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: edit
cs: upravit

en: Filter
cs: Filtr

en: String
cs: Řetězec

en: Context
cs: Kontext

en: Original text
cs: Původní text

en: Edit string
cs: Upravit řetězec

en: Delete string
cs: Smazat řetězec

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
cs: Určitě smazat řetězec "%source"?

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: Search in
cs: Hledat v

en: String not found.
cs: Řetězec nenalezen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cs: Vložený řetězec obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: The string has been saved.
cs: Řetězec byl uložen.

en: The string has been removed.
cs: Řetězec byl odstraněn.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
cs: Přeložit vestavěné rozhraní a další texty.

en: No strings available.
cs: Nejsou k dispozici žádné řetězce.
