String Overrides Advanced (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: edit
hi: संपादन करें

en: Filter
hi: फिल्टर

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Context
hi: संदर्भ

en: Original text
hi: मूललेख

en: Edit string
hi: स्ट्रिंग को संपादित करें

en: Delete string
hi: स्ट्रिंग को हटाएँ

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप "%source" हटाना चाहते हैं?

en: String contains
hi: स्ट्रिंग समाहित

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hi: सभी स्ट्रिंग्स को दिखाने के लिए खली छोड़े | खोज केस संवेदी है |

en: Search in
hi: में खोजें

en: String not found.
hi: स्ट्रिंग नहीं मिला

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hi: प्रस्तुत स्ट्रिंग में अस्वीकृत HTML शामिल हैं: %string

en: The string has been saved.
hi: स्ट्रिंग को सहेज दिया गया है |

en: The string has been removed.
hi: स्ट्रिंग को हटा दिया गया है |

en: Translate the built in interface and optionally other text.
hi: बनाये गए इंटरफ़ेस और अन्य वैकल्पिक पाठ का अनुवाद करें.
