String Overrides Advanced (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Language
nl: Taal

en: edit
nl: bewerken

en: String
nl: Tekenreeks

en: Languages
nl: Talen

en: Original text
nl: Originele tekst

en: Edit string
nl: Tekenreeks bewerken

en: Delete string
nl: Tekenreeks verwijderen

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
nl: Weet u zeker dat u de tekenreeks %source wilt verwijderen?

en: String contains
nl: Tekst bevat

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nl: Laat leeg om alle tekenreeksen weer te geven. De zoekopdracht is hoofdlettergevoelig.

en: Search in
nl: Zoek in

en: String not found.
nl: Tekenreeks niet gevonden.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
nl: De ingevoerde tekenreeks bevat verboden HTML: %string

en: The string has been saved.
nl: De tekenreeks is opgeslagen.

en: The string has been removed.
nl: De tekenreeks is verwijderd.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
nl: Ingebouwde interface en eventuele andere teksten vertalen.

en: No strings available.
nl: Geen tekenreeksen beschikbaar.
