String Overrides Advanced (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: edit
pt: editar

en: Filter
pt: Filtro

en: String
pt: Expressão

en: Context
pt: Contexto

en: String overrides
pt: Substituições de string

en: Original text
pt: Texto original

en: Edit string
pt: Editar tradução

en: Delete string
pt: Eliminar expressão

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
pt: Tem a certeza de que deseja eliminar a expressão "%source"?

en: String contains
pt: A expressão contém

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pt: Deixe em branco para mostrar todas as frases. A pesquisa diferencia entre maiúsculas e minúsculas.

en: Search in
pt: Pesquisar em

en: String not found.
pt: Expressão não encontrada.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pt: A expressão enviada contém HTML não autorizado: %string

en: The string has been saved.
pt: A expressão foi guardada.

en: The string has been removed.
pt: A expressão foi removida.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
pt: Traduz a interface interna e opcionalmente outro texto.

en: No strings available.
pt: Não existem expressões disponíveis.
