Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Currency
fr: Devise

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: None
fr: Aucun(e)

en: Test
fr: Tester

en: Country
fr: Pays

en: edit
fr: modifier

en: Email
fr: Courriel

en: Active
fr: Actif

en: Card Number
fr: Numéro de la carte

en: Amount
fr: Montant

en: State
fr: État

en: City
fr: Ville

en: Postal code
fr: Code postal

en: Stripe
fr: Bande

en: Billing address
fr: Adresse de facturation

en: Authentication
fr: Authentification

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Live
fr: En direct

en: Secret Key
fr: Clé secrète

en: API Keys
fr: Clés API

en: Customer ID
fr: Identifiant (ID) du client

en: Expiration Month
fr: Mois d'expiration

en: Expiration Year
fr: Année d'expiration

en: Address 2
fr: Adresse 2

en: Address 1
fr: Adresse 1

en: Account Information
fr: Informations du compte

en: Default source
fr: Source par défaut
